Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Codger's -  English Cockers Cody and Teddy

Archiv 2009

19.12.2009  - Po delší odmlce jsem se rozhodla zaktualizovat naše stránky. Ne snad, že by se u nás nic nedělo, to spíš naopak, ale stalo se pár věcí, které se, jak to občas už v životě chodí, netýkaly psího světa a na  tyto stránky se nehodily no a popisovat naše výlety nebo prochajdy se mi tak nějak nechtělo. Ale i přesto se pár věcí událo....
V létě se narodila v CHS „z Chlumeckého zátiší“ první štěňátka po našem Teddýskovi. Všechna už jsou u svých nových pánečků, a tak se podívejte na pár fotek z jejich nových působišť. Zvlášť Canny z Chlumeckého zátiší mi připomíná takový malý klon našeho Tedda....a to nejen vzhledem, přesně takové zákopy si budoval Teddy jako štěně.
                                     
Cassey z CHZ s kámošem Barnabášem                Canny z CHZ 3 měsíce                                 Canny z CHZ 7 týdnů
Na jednom z výletů jsme navštívili i CHS „z Hořenuše“, kde se v létě narodila štěňátka ze spojení I’m Blue Black Petrs (Codyho dcera) a švédského importa Manacas By The Book…takže takové „skandinávské“ spojení A že to byla dobrá volba můžete vidět na současné fotce jednoho z pejsků.

 
..... Dnes je čtvrtý Advent, už máme skoro Vánoce a nový rok je za dveřmi. Po tom letošním, který byl pro mě v té druhé polovině docela turbulentní, přeji sobě i Vám všem krásné a pohodové svátky vánoční a do roku 2010 hlavně zdraví, štěstí, klid a pohodový život s Vašimi chlupatými kamarády....

 

28.9.2009 -  na oslavu Sv. Václava jsme se vydali na už docela tradiční záříjový výlet na Jižní Moravu. Kromě vinných sklepů, vinic a výborného vína je na Pálavě taky překrásná příroda. Tentokrát nám snad papež přivezl i překrásné babí léto, a tak jsme vyrazili na asi 15 km dlouhou trasu. Nevím, kdo z nás toho měl víc plné zuby, ale myslím, že nejutahanější pacičky měl asi Cody...a hned po něm já. Vyfuněli jsme několik kopců a seběhli pár srázů, potkali pár psích kámošů a udělali pár fotek. A pak, už ke konci výletu, cestou necestou po kamení a lesem...kde se vzalo tu se vzalo koryto plné smradlavé vody... A náš Teddýsek ho našel ....a nádherně si v něm zaplaval. Bože..proč jen jsem já, husa pitomá, trénovala tu ochotu do vody... Vrátili jsme se domů špinaví, unavení, plní klacíčků, lístečků, bukviček, svízele a různého jiného svinstva, které na sebe snad jen anglický kokr dokáže ve vcelku krátké době nachytat. Takže Teddy si zaplaval ve vaně hned a na Codyho, který se aspoň nekoupal, takže není od bahna, přijde řada hned zítra.. No a já jdu fénovat. Fotky jsou ve fotogalerii na rajčeti.

                

9.9.2009 -   se v chovatelské stanici "Z Chlumeckého zátiší" narodilo 5 krásných štěňátek. 3 holčičky a 3 kluci, všichni modrobílí a zdraví. Maminka Beruška (Blueberry z Chlumeckého zátiší) je vzorná maminka. Všechna štěňátka jsou zadaná. První fotogalerie je zde. On September 9th, 2009 5 beautifull puppies after our Teddy were born at the kennel "Z Chlumeckého zátiší". 3 cocker girls and 2 cocker boys, all blue roan. Both mother and pupps are healthy, all pupps are reserved already.

5.9.2009 -  Layla vom Hohenzollernblick - první fotogalerie/first photos

 29.8.209 -   Teddyho první štěňátko - v chovatelské stanici "vom Honehnzollerblick" v Německu se narodila černo-bílá kokří holčička Layla. Přejeme jí i mamince Holly Mae hodně zdraví, štěstí a pohodový psí život. Teddys first puppy borm in the kennel "vom Hohenzollernblick". Black and white cocker girl named Layla. We wish Layla and her mother Holly Mae all the best and a long life in happiness.

 

25.8.2009 - štěňátka ze spojení I'm Blue Black Petrs & Manacas By The Book na prodej. Více informací na tel. 604 964 172 anebo na mailu vlastasprnova@seznam.cz

 

3.8.2009 -  Přidána nová fotogalerie z Malvern a konečně i článek v odkazu Povídání. New Photogallery from Cocker Show in Malvern 2009 and a few new words in the section Thoughts added.

31.7.2009 -   Přidána nová fotogalerie z výletu do Anglie, zatím památky a architektura

30.7.2009 -  Cody se stal dědečkem. V chovné stanici z Hořenuše se jeho dceři I am Freedom Black Petrs (Ejmy) a ze Švédska importovanému pejskovi Manacas By the Book (Johnny) 15.7.2009 narodilo 9 zdravých štěňátek, 4 kokří holčičky a 5 kluků, všichni  zdraví  a modrobílí. Předpoklad výborného zdraví (oba rodiče prcd-PRA negativní, DKK 0/0) a kvalitního exteriéru. V případě zájmu o štěňátko nás, prosím, kontaktujte.

 

24.7.2009 -  Teddymu (Noble Boy Black Petrs) byl oficiálně přiznám titul Slovenský šampion krásy mladých. Teddy (Noble Boy Black Petrs) became Juniorchampion of Slovakia

 

17.7.-20.7.2009  Malvern 2009 – The Cocker Spaniel Club Championship Show – aneb výlet do země anglických kokrů

. 

Minulý víkend jsem na pár dní opustila svoje kokří chlapečky, abych se jela podívat na jiné. V pátek jsme s přáteli nastoupili do letadla směr Birmingham a o pár hodin později jsme už mířili v angličáku (anglické auto s volantem vpravo) směr Malvern. Sobotu jsme věnovali krásám okolí a projeli Stradford nad Avonou, Oxford, Warwick a Gloucester no a neděle už pak patřila jen a jen slavné klubové výstavě anglického Cocker Spaniel Clubu.
Pro našince něco neuvěřitelného. Přes 370 anglických kokršpanělů z těch nejstarších a nejuznávanějších chovatelských stanic v Anglii….ale pár i ze zámoří, to vše naživo a zblízka.
Naše malá skupinka z Čech měla navíc šanci držet palce Saši Zemanové, která sama nastoupila se svými psy vedle těch „anglických“ a musím říct, že naprosto zapadli a vůbec nevybočovali z řady a já jí moc gratuluju k podle mě úplně fantastickému umístění.
Všude byli milí a přátelští lidé, pohoda a klid, a to i přesto, že počasí vystavování tohoto plemene zrovna moc nepřálo. Venku to totiž chvílemi vypadalo skoro jako v Třeboni na Evropské výstavě letos na jaře..jen ta atmosféra a organizace byla, pravda, při vší úctě, někde trochu jinde.
Tolik typově krásných kokrů, pro mě hlavně těch vícebarevných, než tady jsem nikdy neviděla a bezpochyby ani neuvidím. Posuzovalo se ve dvou kruzích v různých třídách, kterých je daleko více než u nás (a ve kterých mám stále ještě trochu chaos) a zadávalo se pouze pořadí, nepsaly se žádné posudky, jen u prvních dvou zadaných pořadí si rozhodčí dělali poznámky. Posuzování bylo navzdory množství psů velmi pečlivé, ale nikde jsem neviděla běhat vystavující zběsilá kolečka kolem kruhu. Většinou si rozhodčí prohlédl psa na stole, nechal ho projít jedou malé kolečko, pak tam a zpět a pokud si nebyl jistý, pak ještě jednou…
 
Anglie mě, s těmi nádhernými zelenými trávníčky, domky z červených cihel, hortensiemi a levandulí a vůbec svojí neopakovatelnou atmosférou, naprosto nadchla. Strávila jsem tam kouzelný prodloužený víkend, potkala spoustu fajn lidí, viděla nádherné psy, stala jsem se členem britského Cocker Spaniel Clubu a zjistila jsem, že jednou to rozhodně nestačí… 

6.7.2009 –  Krytí Noble Boy Black Petrs x Blueberry z Chlumeckého zátiší - Blueberry – Beruška je 2,5letá modrá bělouška s pálením z chovné stanice „z Chlumeckého zátiší“ a její temperament a úspěchy na poli pracovním spolu s temperamentem Teddyho slibují docela zajímavé spojení třeba i pro milovníky lovecky vedených španělů. I u tohoto spojení lze očekávat narození modrých běloušů, modrých běloušů s pálením, černobílých a černobílých s pálením. Co se  ale skutečně narodí, zůstane tajemstvím až do začátku září 2009. Do té doby budeme Berušce držet palce..

Bluberry – Berry is a 2,5 years young blue roan&tan bitch from the Czech kennel „z Chlumeckého zátiší“ and her temperament and achievements on hunting trials combined with Teddy’s nature could make this mating important also for hunting spaniels‘ fans. We can expect blue roans, blue roans&tan, black-white and black white&tan coloured puppies and maybe even more from this mating. But the colour of puppies actually born, stays a secret until the beginning of September 2009. Until that time we will keep fingers crossed for Berry.

 

25.- 26.6.2009 - Teddyho první krytí. Ještě nám ani neoschl inkoust na uchovnění a už přijela první nevěsta. Holly Mae je černo bílá fenka z německého kennelu "vom Hohenzollernblick"  a i přesto, že k nám musela absolvovat docela dlouhou cestu, byla úplně v pohodě. Pokud všechno dobře dopadne, měla by se štěňátka narodit na přelomu srpna a září 2009. Budeme držet palce.
Teddy's first mating. Holly Mae is a black-white bitch from the German kennel "vom Hohenzollernblick" and despite the long way she had to travel to us, she arrived in a very good mood. If everything is OK, puppies are expected to be born at the turn of August and September 2009. Thank you Holly May for coming. We'll keep fingers crossed...


17.6.2009 - Noble Boy Black Petrs - chovný pes č. 940/09 - nabízíme krytí/Teddy became a Stud dog

16.6.2009 - u Codyho doplněna stránka jeho potomků/Cody's Progeny page added

8.6.2009 - tento víkend jsme ukončili letošní jarní výstavní sezonu na mezinárodní výstavě psů v Nitře. Teddýsek si z třídy mladých od paní rozhodčí Barbary Müller odnesl posledního výbornou 1 a titul CAJC a splnil tímto podmínky pro udělení titulu Slovenský junioršampion. Byla to navzdory mému docela kalamitnímu týdnu docela fajn sobota a děkuji Petru Studeníkovi za předvedení Teddýska.

 

 
 
30.5.-31.5.2009 - Třeboň, Evropská výstava španělů a Klubová výstava KCHLS
Anglické počasí (mlha, mokro, zima a déšť), 2 anglické dámy jako rozhodčí a velká koncentrace anglických kokrů a vůbec anglických španělů…to byl evropský víkend KCHLS v Třeboni. Navzdory počasí, kterému nikdo z nás neporučí a obavám z velikosti sportovní haly, ve které se výstava konala, musím říci, že i když byly kruhy menší, než by si někteří z nás představovali, i přesto jsme se tam všichni v pohodě vešli.
Pro mě osobně to byl velký zážitek vystavovat v konkurenci takových chovatelů a chovatelek jako jsou Haja van Wessem (kennel Speggle Weggle), Gerda van Empel (kennel Nickel and Dimes), Tatiana Kasjan (kennel Bleper’s), Maja Horvat (Black Lords) nebo Dusko Piljevic (Gallinagos).
První den, tedy Evropskou výstavu, posuzovala psy paní Angela Hackett (kennel Lindridge) a feny paní Penny Lester (kennel Quettadene) a druhý den na Klubovou výstavu KCHLS si to dámy prohodily. Obě posuzovaly velmi pečlivě a dlouho a někdy bylo vidět, že je to těžké rozhodování.
Mám obrovskou radost, protože Teddy (Noble Boy Black Petrs) se v obrovské konkurenci vedle mladých psů z kennelů Nickel and Dimmes, Speggle Weggle a Black Lords umístil ve na Evropské výstavě jako výborný 2 a na Klubové výstavě jako výborný 3 s velmi pěknými posudky.
Děkuji Honzovi Zdařilovi za předvedení Teddýska (my víme, že to nebylo jednoduché) a gratuluji všem, kdo dosáhli na nejvyšší mety, z nich hlavně Zoji Schöningerové a její černé Soničce (Sonique Schönez), která vyhrála nejlepší fenu Evropské výstavy a paní Hance Režné, jejíž zlatá Anouschka Princess Kokrus zvítězila na nedělní Klubové výstavě. Kromě toho díky Radce Šimůnkové za azyl u ní doma v Plané nad Lužnicí, kde jsme našli na tento víkend „domácí“ zázemí.
 
 
17.5.2009 - schůze sekce AC v Humpolci...více v novém odkazu "Povídání"
 
2.5.2009 - první májový víkend jsme se vydali na MVP v Praze. S trochu smíšenými pocity, protože Teddýsek se v posledních týdnech rozhodl, že bude držet dietu a úspěšně ohrnoval nos nad granulkama a dockonce i vařeným masíčkem. Navíc jsme byli trochu rozvrkočení dlouhým čekáním a přítomností hárající fenky na výstavě, a tak jsme si od anglické rozhodčí paní Robinson odnesli sice fajn posudek, ale známku VD3 (za pohyb....). V každém případě gratulujeme sestřičce Teddyho Nairobi, která byla moc šikovná, odnesla si známku Výborná 2 a hned den poté absolvovala ZV v Malešově v první ceně s titulem CACT, což je obrovský úspěch!!!
 
 
 
17.4.2009 - Dnes dorazil oficální výsledek DKK Teddýska (Noble Boy Black Petrs) s krásnými nulami, tak máme velkou radost. Vyhodnocení a certifikát najdete v Teddýskově záložce ve složce Certifikáty.Today the official certificate of Teddy's hips test arrived with a beautifull result of 0/0 (negative). We are very happy about it. The Cerificate has been saved on Teddy's page under Certificates.
 
 
 
4.4.2009 - Další sobota ve znamení výstav. Krásný slunečný sobotní den a vyvedená národní výstava psů v Ostravě. Teddýsek dostal svého prvního českého CAJCe a bezva posudek od paní Dr. Bendové a Codyho dcera Ejmy (I’m Blue Black Petrs) si vyběhala v poměrně velmi obsazené třídě vícebarevných fen první místo a titul CAC a pak ještě nejlepší fenu. Mám z toho obrovskou radost a gratulace letí Vlastě a Daliborovi Šprňovým do chovné stanice z Hořenuše! A díky Petru Studeníkovi za předvedení Teddyho.
Another show Saturday passed. Wonderfull sunny day and successfull national dog show in Ostrava. Teddy get his first Czech CAJC titile and Cody’s daughter Ejmy (I’m Blue Black Petrs) achieved a CAC title in a quite high competition of colours bitches‘ open class and then the national winner in cocker bitches. Congratulations to kennel „z Hořneuše“. And many thanks to Petr Studeník for handling Teddy.

 

 
 
 
28.3.2009 - Národní výstava Nitra Noble Boy Black Petrs V1, CAJC (rozhodčí V. Vitková SK)
 
Navzdory velmi brzkému vstávání (4 hodiny ráno je aspoň tedy pro mě opravdu velmi nekřesťanská doba) a původní deštivé předpovědi našich meteorologů se sobota vyvinula v nádherný slunečný den a národní výstava v Nitře se nesla v duchu pohody a jara, spousty psů a trdelníků. Teddy si vyběhal CAJCe a já jsem si fajn popovídala s přáteli. Díky Petru Studeníkovi za předvedení Teddyho. A díky všem ostatním (Petře, Radko, Soňo a Honzíku) za fajn den..

 

24.3.2009 - naše flekatá opička Teddýsek oslavila dnes jeden rok na tomhle světě...a 10 měsíců bydlení s námi. Panička na psí dortíky a velkolepé slavení moc není, a tak jsme slavili velkým běháním na prochajdě.

                                 

21.3.2009 - první jarní den se navzdory rozporuplným předpovědím meteorologů docela vyvedl, a tak jsme vyrazili s kokříma holkama Vanilkama (kokří dámy z kennelu Alla Vaniglia - pozn. překladatele) na velkou jarní prochajdu. Doufáme, že už se počasí konečně umoudří a budeme moct vyrážet častěji.

Vysvětlivky k fotkám: (1) Po louce rozptýlená kokří smečka, (2) Cody s Teddouškem u hromádky zaječích bobků (toto voní..) a (3) jarem zmožený Cody...

                                 

25.1.2009  - první letošní výstava, které jsme se zúčastnili byla v Trenčíně. Vyráželi jsme v 6 hodin ráno vstávali asi ve 4 a na předvedení se poprvé ve třídě mladých jsme si počkali taky hezky dlouho....až do bezmála dvou hodin odpoledne. Mezitím jsme si čas krátili konzumací trdelníků a pokecem se známými (podobně otrávenými čekáním). Teddýsek dostal ohodnocení V1 a první titul CAJC...no a pak ještě nejlepšího mladého kokra (psa) a nakonec jsme ve finále běhali o BOBa a stáli v poslední trojce vedle CACIBů (fenky a psa). No..ty jsme logicky porazit snad ani nemohli, ale na to, že handlera jsem si dělala sama to byl docela úspěch. Tak uvidíme, jestli nám to vydrží....

4.1.2009 - vítejte v novém roce...  

Tak jsem se po dlouhé době konečně dostala  k pořádné aktualizaci. Ne, že by se u nás nic nedělo, ale znáte to…před svátky byl tradiční stres a hromada práce, pak jsem si vymyslela laserovou operaci očí, takže po 30ti letech konečně vidím bez brýlí - pro obrýlené přátele přidávám odkaz na super kliniku a pokud se rozhodují k podobnému kroku, tak vřele doporučuji.

Ještě před svátky přišel dlouho očekávaný Zpravodaj KCHLS, ale vzhledem k vytížení a následnému klidu mých očí po operaci, jsem jej odložila, že si novinky z kokřího světa přečtu až později. Ale po pravdě, jeho obsah mě otrávil natolik, že jsem se dokonce rozhodla změnit strukturu stránek a přidat Blog, kde se chci věnovat tomu, co mě zajímá a trápí…

Tak jsme přežili jsme Vánoce a Silvestra a hned po Novém roce jsme vyrazili na návštěvu do Jižních Čech k přátelům do chovné stanice Chelsealine. Mrzlo až praštělo, dokonce napadlo i trochu dlouho očekávaného sněhu a bylo opravdu nádherně. Návštěva byla moc fajn, my jsme si s Radkou a Pavlem užili pokec o těch našich ušatcích a psi se vyřádili na zahradě a na procházce. Fotky jsou ve fotogalerii.

 

 
TOPlist