Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Codger's -  English Cockers Cody and Teddy

Archiv 2010

5.12.2010 - aneb nikdy neříkej nikdy.. Navzdory mému přesvědčení, že zůstane jen při dvou kokrech, se u nás před dvěma týdny objevil kocour Otík. Přicestoval ze Slovenska, kde se narodil z láskyplného spojení krásky Lolity (čokoládově hnědá dlouhosrstá britka) a černého vesnického kocoura. Otík byl pořízen za účelem hubení anebo aspoň zastrašování myší, kterých máme opravdu požehnaně. Zatím zvládá celkem zdatně zlobit oba kokří kluky, ničit a drápat všechno, kromě škrabátka k tomuto účelu určenému likvidovat neuvěřitelné množství kočičích konzerviček a  kakat tuny smradlavých kočičích hovínek... Jeho oblíbenou hračkou se stal Teddýskův krysáček z IKEA, a tak tiše doufám, že je to právě ten trénink na živé myšky.... Zatím pár momentek..

 

      

 

26.9.2010 ode dneška je náš Teddýsek oficiálně nejen chovný, ale  i pracovní pes. Dnešní zkoušky vloh KCHLS v honitbě Tuřany – Dvorska jsme absolvovali ve III. ceně, a to i navzdory opravdu velmi nepříznivému počasí. Moc děkujeme našemu kamrádovi Jirkovi Horákovi za pomoc a morální podporu před zkouškami i během nich a rozhodčím za trpělivost se kterou ve větru, dešti, zimě a bahně s námi chodili po poli a hledali zajíčkyJ  As of today, my little Teddy-bear is not only a stud dog but also a hunting one. Depsite the really terrible weather Teddy passed the today’s Club’s field trial in 3rd price. Many thanks to our friend Jirka Horák for his support before and during the trial and to the judges for their patience. 

 

27.8.2010 Teddy je znovu tatínkem. Rusty (Eliza vom Österreichring) se 26.8.2010 narodily modrobílé 4 fenky a 1 modrobílý pejsek. Gratulace chovatelské stanici Happy CockersTeddy became a father again! Rusty (Eliza vom Österreichring) threw on August 26th, 2010 5 puppies (4 girls and 1 boy) all blue roans. Congratulations to the kennel Happy Cockers.

 

 

14.8.2010  14. srpen je zvláštní datum v mém životě. Dnes je to 6 let, co do mého života vstoupil první modrobílý kokršpaněl Cody (Codger In Blue Black Petrs) a můj život se změnil.. Splněný sen z dětství se zakrátko stal vášní. Jeden nikdy nestačíJ, a tak 4 roky s ním uběhly jako voda a přišel k nám malý ďáblík Teddy (Noble Boy Black Petrs). Občas mi lidé kolem mě položí zvláštní otázku, jestli někdy nelituji, že psy mám. S čistou myslí mohu říci, že jsem nikdy nelitovala, že mám své kokry… Doufám, že nás společně čeká ještě spousta takových „výročí“.

August 14th is a very special „aniversary“ in my life. Today 6 years ago my first blue roan cocker Cody  (Codger in Blue Black Petrs) entered my life and changed it forever.  Fulfilled dream from my childhood became a passion in a little time. One is not enoughJ so 4 years with my little boy passed through  and another one came to our house…the small blue devil Teddy (Noble Boy Black Petrs).  Sometimes  people around me are asking me strange question, if I don’t regret the decision to have the dogs. With a clear mind I can tell that I’ve never regret to have my dogs and I hope to celebrate many such aniversaries in the future with them.

 

26.7.2010 - výlet s  flatími kámoškami..aneb jak odradit potenciálního zájemce o koupi kokra.. Více v odkazu "Povídání" A taky pár fotek, i když mizerné kvality, protože ač vlastním kvalitní fotoaparát, pravidelně ho zapomenu doma. Ještě, že existují mobily s fotoaparátem, občas se to hodí... To v pozadí je naše "kačenka" Teddy, který stále doufá, že najde ten klacík, co mu v mezičase sebraly flatky:-)

 

24.7.2010 - dnes jsem se po delší době jsem se dostala k aktualizaci stránek. Ne, že by se u nás nic nedělo, spíš naopak…

Letošní jaro se přehnalo jako vítr, protože mi spoustu času zabrala organizace červnových výstav pro KCHLS. Přiznám se, že to nebylo úplně jednoduché období, na druhé straně to ale byla velká škola….nejen organizace, ale hlavně sebeovládání a v mnoha případech velkého rozčarování z chování některých lidí. Na druhé straně to byl velmi příjemný zážitek a chvíle strávené s rozhodčími a přáteli, kteří mi s organizací pomohli.

Můj upřímný dík patří Honzovi Zdařilovi a Saši Zemanové za naprosto profesionální pomoc a organizaci přímo při výstavách samotných. Mé poděkování patří i Petru Studeníkovi za tichou a nemedializovanou pomoc a cenné rady. Kromě toho samozřejmě všem, kdo pracovali v kruzích anebo mi jakýmkoliv způsobem pomáhali.

A můj velký dík patří i rozhodčím – Sue Kettle, Andrew Jonesovi, Stigu Kjellevoldovi a Fraku Bjerklundovi. Byli úžasní, a to jak při posuzování v kruzích, tak mimo ně.

Infarktové stavy z období těsně před a během výstav už pominuly. Rezolutní vyjádření, že něco podobného „už opravdu nikdy“ jsem částečně přehodnotila. A pokud se všechno povede, náš „realizační tým“ se určitě sejde znovu….snad už brzy….u nějaké z výstav nově vzniklého Cokcer Clubu. Podrobnější povídání o tom „jak jsem organizovala výstavy psů“ se chystám napsat později…už trochu s nadhledem a časovým odstupem…

No a kromě toho, že je docela horké léto a Cody s Teddýskem většinu dne tráví rozpláclí na dlaždbě v předsíni a ven vycházíme až po desáté hodině večerní, k nám dnes docestovala z Rakouska milá zpráva.

29.6.2010 proběhlo krytí našeho Teddýska (Noble Boy Black Petrs) a Rusty (Eliza vom Österreichring)

 

Rusty je 1,5letá oranžová bělouška z Rakouska a žije v chovatelské stanici  „Happy Cockers“ Dnes byla Rusty s paničkou na ultrazvuku, který potvrdil březost. Štěňátka by se měla narodit na přelomu srpna a září. Do té doby budeme Rusty držet palce a budeme jí přát chladnějsí dny než byly ty poslední...

Rusty is a 1,5 years young blue orange roan bitch and lives in the Austrian kennel „Happy Cockers“. Today Rusty was on ultra-sound which confirmed the pregnancy. Puppies are expexted to born at the turn of August and September 2010. Until that time we will keep fingers crossed for Rusty and we will whish her colder days than the last one were.

 

25.4.2010 - Kromě toho že jsme se už před téměř rokem v Malvern stali členy britského The Cocker Spaniel Clubu, stali jsme se dnes členy nového Cocker Clubu CZ. Přejeme klubu hodně pohodových členů a těšíme se na nějaké fajn akce příští rok. Except of that we became members of The Cocker Spaniel Club last year in Malvern already, we proudly present that today we became members of the new Cocker Club CZ. We wish the club many fine members and are looking forward to meet soon on some important enterprise next year.

24.4.2010 - Cathy z Chlumeckého zátiší (Noble Boy Black Petrs x Blueberry z Chlumeckého zátiší) MVP České Budějovice, rozhodčí Petr Studeník, VN1. Gratulujeme Káči i Martině a přejeme úspěšnou výstavní sezonu. Cathy z Chlumeckého zátiší (Noble Boy Black Petrs x Blueberry z Chlumeckého zátiší)  International Dog Show České Budějovice, judge Petr Studeník, Very promissing 1. Congratulation goes to Cathy and Martina, we'll keep fingers crossed for the upcoming show season.

 

18.4.2010 - První opravdově jarní kokří procházka s kámoškama z Alla Vaniglia a Toníčkem a Vilíkem na poli u rybníka v Žebětíně. Panička si vyjímečně nezapomněla foťák a dokonce jí ani nedošly baterky, takže máme i důkaz, že nejsme jen gaučoví, že umíme běhat a slídit a že máme super kámošky... Fotogalerie je na rajčeti. First really spring cocker walk with girls from kennel Alla Vaniglia, our firen Tony a Wilow. A proof that we are not only show cockers but also real flushing dogs is in the photogallery.

 

11.4.2010 - MVP Wieselburg (A), Noble Boy Black Petrs  (Teddy) V1, CACA, CACIB, BOB

Po delší odmlce jsem se rozhodla vypravit s Teddýskem na výstavu do Wieselburgu (A). Rakouské výstavy mám obzvlášť ráda. Bývají velmi dobře zorganizované, v příjemných prostorách a s  přátelskou atmosférou. Teddýska předváděl Honza Zdařil a vyběhali spolu u rozhodčí paní Věry Vítkové (SK) V1, CACA, CACIB a nakonec i BOBa… Mám velkou radost a děkuji Honzovi za perfektní předvedení Teddýska a za trpělivost. After longer time I decided to take Teddy to an international dog show in Wieselburg (A). Teddy was handled by Mr. Jan Zdařil and won Excellent 1, CACA, CACIB and BOB (judge Mrs. V. Vitková). I am very happy and my big Thank You goes to Jan for excellent handling of Teddy and for patience…

 
1.4.2010 - do sekce Zdraví byly doplněny informace o další genetické chorobě u psů,  tvz. juvenilní renální dyspalzii (JRD). Tato závažná dědičná choroba postihuje ledviny zvířat a pokud se projeví, je bohužel smrtelná. Pozor, nejedná se o Familial Nephropathy (FN)! DNA testy se provádějí v Kanadě a jejich momentální cena pro anglického kokršpaněla je v akci 75,- USD.  
Information about Juvenile Renal Dysplasia (JDR) has been added into the section Healthcare. 
 
27.3.2010 - Krytí Noble Boy Black Petrs X One More Chance Black Petrs. Teddy a Blondie se potkali ne u Berouna, ale v parku u Humpolce. Budeme doufat, že se vše povedlo a ke konci května se narodí modrobílá a černá štěňátka. Mating Noble Boy Black Petrs X One More Chance Black Petrs. 
 
    
 
27.3.2010 - Výsledek genetického testu (Laboklin) barev u Teddyho (Noble Boy Black Petrs) Homozygot E/E. Teddy nenese gen pro zlatou barvu, předpoklad pro modrobílé a černobílé potomky. Result of DNA Colours test (Laboklin) by Teddy (Noble Boy Black Petrs) Homozygous E/E. Teddy sires blue roans and black&white puppies only.
 
24.3.2010 - Teddýskovi jsou dnes 2 roky. Dostal nového krysáčka z Ikei, kostičku a k večeři místo granulek syrové masíčko. Our Teddy is 2 years old today. He has a new teddy rat from IKEA, large buff bone and dined fresh meat instead of the obligate grane feed.
 
10.3.2010 - dnes jsme strávili pár fajn hodin u "Studeníků" a kromě toho, že psi vypadají opět jako kokři a ne jako zarostlí medvídci, máme díky Petrovi po dlouhé době i nové fotky v postoji./Today we spent some nice hours in Black Petrs Kennel and except of that my little boys look as cocker again, thanks to Petr we have also new photos after quite long time...
                                                                         
                                                                  Cody 6 years                                 Teddy 2 years
 
3.1.2010 - Zdravíme všechny v Novém roce....a zvlášť zdravíme malou Kačku (Cathy z Chlumeckého zátiší) a přejeme jí i celé smečce a paničce super rok!!!!

 Cathy z Chlumeckého zátiší alias "Káča"...respektive malá kopie Teddýska

TOPlist